3 روش جوان سازی پوست

3 روش برای جوانسازی سریع پوست

مزوتراپی

مزوتراپی تکنیک تزریق است که مقادیر کمی از دارو را مستقیما به درمیس منتقل می کند. تزریقات می بایست محدود به نواحی پلاری درمیس ها باشد (1.5-2mm).

برای فرایند می بایست از سرنگ های معمولی یکبار مصرف با سوزن 4mm*0.4mm (27G) استفاده کرد که امکان تزریق داخل جلدی صحیح در هر سطح پوستی را فراهم می کند. استفاده از این سوزن بمنظور اجتناب از زخم های پوستی و تلانژکتازی آسان است. سوزن 13mm*0.3mm (30G) برای تحریک زیستی پوست مناسب تر است. اگر فردی با سوزن کوتاه تر راحت تر بود می تواند از سوزن کوتاه تر استفاده کند و روی سوزن 30G درپوش قرار دهد و نوک را برش بزند (شکل 3-1 ) . با دقت پوست را تمیز  و تعدادی میکروانجکشن داخل جلدی انجام دهید. منظور از میکرواینجکشن، تزریق 0.10-0.20ml از دارو است.

تزریق داخل جلدی با وارد کردن سوزن با زاویه در سطح پوست انجام می شود (طوری که در  محل پچ های کوچک قرمز ایجاد می شود).  تعداد پچ های قرمز با میانگین فاصله 1-2 سانتیمتر می بایست بمنظور  در بر گرفتن ناحیه کافی و کامل باشد. کل مقدار داروی تزریق شده نباید از 3 – 5 ml تجاوز کند.

گان های مزوتراپی متفاوتی در بازار وجود داردند و مزایای زیادی دارند. استفاده از چنین گان هایی امکان انتخاب عمق مورد نظر تزریق و اتومات کردن عمل را فراهم می کند بنابراین امکان تکرار سریع فرایند را فراهم می کند. بعلاوه این گان ها کاملا از درد اجتناب (بعلت نرسیدن سوزن به عصب) ، امکان صرفه جویی قابل توجه مواد (داروی اضافی حین تزریق بر نمی گردد) و از ظاهر شدن هماتوم ها اجتناب می شود (سوزن به مویرگ ها نمی رسد و فقط به شریان عروق شریعه می رسد).


نتیجه تاثیرگذار مزوتراپی

در مزوتراپی با هدف درمان و زیبایی از کوکتل هایی با توجه به نیاز بیمار استفاده می‌شود.

توجه داشته باشید که تضمین نتیجه در عمل مزوتراپی وابسته به کیفیت کوکتل می‌باشد.

معرفی کوکتل های با کیفیت فیوژن

در این میان ، کوکتل های مزوتراپی فیوژن با کسب رضایت پزشکان متخصص زیبایی و بیمارن توانسته است با کیفیت بالا و معتبر توجه بسیاری را به خود جلب کند.

شما می‌توانید به پزشک متخصص زیبایی خود پیشنهاد کنید که برای تاثیرگذاری و نتیجه‌ی عالی از برند معتبر و جهانی فیوژن استفاده کند.

اگر خودتان پزشک متخصص هستید می‌توانید به راحتی از فیوژن شاپ www.fusionshop.ir محصولات مدنظر را تهیه کنید.

برای خرید محصولات فیوژن کلیک نمایید.


میکروتراپی

میکروتراپی بمنظور تسهیل تزریق داخل جلدی داروها انجام می شود. استفاده از سوزن های خیلی نازک امکان رسیدن داروها به سطح پاپیلاری درمیس را فراهم می کند. بنابراین از صدمه دیدن عصب های سطحی پوست و مویرگ ها اجتناب می شود. با انجام اینکار خطر عوارض جانبی ناخواسته که ممکن است در مزوتراپی سنتی ایجاد شود کاهش می یابد.

SIT (سوزن درمانی) از انژکتور (یا سرنگ) با سوزن بطول 2mm و خیلی نازک با قطر 0.27mm (32G) استفاده می کند (شکل 3-1 و جدول 3-1). لبه خارجی انژکتور با کمی فشار روی پوست قرار می گیرد و تزریق دارو را بدون درد می کند.

زمانیکه مقدار مشخص شده دارو تزریق شد، فشار رها و حفره تزریق با برگشت انعطاف پوست بسته می شود. قطره کوچکی مواد روی سطح پوست باقی می ماند که نتیجه تخلیه فشار پیستون لاستیکی سرنگ است. این قطره بعد از مدتی جذب می شود.

در میان مزایای این روش می بایست به موارد زیر توجه داشت:

  • تزریقات بدون درد (چون سوزن به عصب ها نمی رسد)
  • کاهش هماتوم ها (سوزن فقط به عروق رسیده و تماسی با مویرگ ها ندارد)
  • جذب آهسته دارو (چون به مویرگ های عمق درمیس نمی رسد و بنابراین بندرت وارد جریان خون شده و برای مدت زیادی همانجا باقی می ماند)
  • بدون زخم در عمق درمیس که ممکن است سبب عوارض ناخواسته شود
  1. میکروانژکتور SIT را در سرنگ معمولی با ظرفیت کمتر از 5ml بریزید (در ابتدا پیشنهاد می شود از سرنگ هایی با ظرفیت کمتر از 1-2.5ml استفاده کنید تا کنترل بهتری روی مقادیر کم بمنظور تزریق داشته باشد).
  2. سرنگ را بین انگشت سبابه و وسط بگیرید (مثل سیگار) و روی پوست عمود قرار دهید. مطمئن شوید که کاپ مکش کاملا به پوست چسبیده است.
  3. فشار ملایمی را وارد (پوست بخوبی کشیده شود) و بعد پیستون سرنگ را با شصت فشار دهید.
  4. بمنظور جلوگیری از پچ های قرمز از فشار زیاد روی پیستون اجتناب شود. فشار زیاد سبب هدر رفتن دارو شده و پوست مقدار کمی را جذب می کند.
  5. اگر فشار مناسب باشد فقط قطره کوچکی روی پوست باقی می ماند که بعلت خلاء ایجاد شده زیر کاپ مکش SIT و پیستون لاستیکی سرنگ است.
  6. با پنبه خشک کنید.

الکتروپوریشن ترانس درمال (Transdermal electroporation)

درموالکتروپوریشن روشی جالب برای چند ظرفیتی کردن پاتولوژی و کازموتولوژی است. پوست سد مهمی در برابر ورود مواد خارجی به بدن است. به عبارت دیگر مسیر بالقوه ای که می تواند برای انتقال عناصر فعال بمنظور اهداف درمانی به پوست و بدن است.

لایه شاخی دارای ساختار بی نظیری است که نقش مهمی در عملکرد ایجاد سد با محیط بیرون بازی می کند. در میان انواع اجزای درون سلولی این لایه، لیپیدهایی  اطراف رشته های کراتین وجود دارد. بنابراین کورنئوسیت ها تقریبا غیرقابل نفوذ هستند.

هدف این سیستم دستیابی به ناحیه هدف با غلظت داروی مناسب در عمق بدون پخش در جریان خون است. الکتروپوریشن روشی هدفمند برای افزایش پخش دارو در لایه شاخی پوست است.

مشاوره آنلاین پزشکی

همین حالا تخصص مورد نظرت رو انتخاب کن و سوالت رو آنلاین از پزشکان متخصص بپرس! بیش از 1800 پزشک آنلاین آماده پاسخگویی به شما هستند.

جدیدترین‌ها

تصویر بنر
تصویر بنر

شاید به‌کارتون بیاد...!

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید