ارزیابی سونوگرافی پوست مزوتراپی شده

تعریف مزوتراپی

امروزه مزوتراپی برای زیبایی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. این عمل دارای حداقل تکنیک غیرتهاجمی است و شامل تزریق مواد فعال میان سوراخ های درمال است. این عمل با افزایش آبرسانی و ایجاد محیطی مطلوب بمنظور تسهیل فعالیت فیبروبلاست ها و واکنش بین سلول ها و ماتریکس خارج سلولی، پوست را جوان می کند. عموما فرایند می بایست در فواصل متغییر از 2 هفته تا 2 ماه بمدت چندین ماه تکرار شود.

متاسفانه هیچ پروتکلی برای مزوتراپی پوست وجود ندارد و روش های مختلفی پیشنهاد می شود. متداول ترین عامل بکار رفته اسید هیلارونیک (HA) مایع است. ممکن است ویتامین ها و عناصری به HA اضافه شود. در اینجا تستی در مورد اثر سونوگرافی در ارزیابی تغییرات پوستی زیر انجام شده است.

دو زن 64 و 58 ساله با علائم پیری متوسط پشت دست ، HA با غلظت 20mg/ml را تزریق کرده اند. بعد از 7 روز ارزیابی سونوگرافی حین هر عمل انجام شد. سونوگرافی هر دو نفر حضور SLEB را نشان داد (شکل 8-1). SLEB هر دو نفر بعد از 5 هفته افزایش یافت (شکل 8-2). هر دو فرد بعد از عمل بافت پوستی بهتری را نشان دادند. ارزیابی سونوگرافی اطلاعات مفیدی را فراهم کرد. سونوگرافی بعد از تزریق HA عدم وجود ساختار طبیعی پوست را نشان داد (شکل 8-3) و بعد از 4-6 روز به حالت طبیعی برگشت. SLEB با غلظت فیبرهای کلاژن درمال بعلت عمل مرتبط بود. نتایج اولیه نشان داد که اثر مزوتراپی با اسید هیلارونیک روی پوست مسن را می توان با ارزیابی سونوگرافی مشاهده کرد.

نتیجه تاثیرگذار مزوتراپی

در مزوتراپی با هدف درمان و زیبایی از کوکتل هایی با توجه به نیاز بیمار استفاده می‌شود.

توجه داشته باشید که تضمین نتیجه در عمل مزوتراپی وابسته به کیفیت کوکتل می‌باشد.

معرفی کوکتل های با کیفیت فیوژن

در این میان ، کوکتل های مزوتراپی فیوژن با کسب رضایت پزشکان متخصص زیبایی و بیمارن توانسته است با کیفیت بالا و معتبر توجه بسیاری را به خود جلب کند.

شما می‌توانید به پزشک متخصص زیبایی خود پیشنهاد کنید که برای تاثیرگذاری و نتیجه‌ی عالی از برند معتبر و جهانی فیوژن استفاده کند.

اگر خودتان پزشک متخصص هستید می‌توانید به راحتی از فیوژن شاپ www.fusionshop.ir محصولات مدنظر را تهیه کنید.

برای خرید محصولات فیوژن کلیک نمایید.

مقالات مزوتراپی

جهت خرید مقالات کوکتل های فیوژن کلیک کنید.

مشاوره آنلاین پزشکی

همین حالا تخصص مورد نظرت رو انتخاب کن و سوالت رو آنلاین از پزشکان متخصص بپرس! بیش از 1800 پزشک آنلاین آماده پاسخگویی به شما هستند.

جدیدترین‌ها

تصویر بنر
تصویر بنر

شاید به‌کارتون بیاد...!

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید