قابل توجه تاتوکاران حرفه‌ای

تاتو چیست؟

به نقوش و طراح‌هایی که روی بدن و یا صورت انجام می‌شود به اصطلاح خالکوبی یا همان تاتو می‌گویند. این طرح‌ها توسط انواع مختلف دستگاه تاتو که هر کدام قابلیت‌های مخصوص به خود را دارند، انجام می‌شود.برای زیباترکردن تاتو روی بدن می‌توان از رنگ‌های متنوع استفاده کرد. البته متقاضیان برای تاتو رنگی بایستی این نکته را مدنظر داشته باشند که رنگ قرمز در بین رنگ‌ها دیرتر از همه رنگ ها پاک می‌شود.

تاتو عملی است که با رنگ های مختلف برای زیبایی و گاهی هم درمان از دیرباز انجام می‌گردد. شایع‌ترین انواع رنگ های تاتو ( سبز، قهوه‌ای و مشکی ) است البته رنگ‌ تاتو دیگری مانند ( سفید و قرمز ) هم ممکن است در تاتو استفاده شود.در انواع تاتوی درمانی اغلب از تک رنگ مشکی، آبی تیره یا قهوه‌ای استفاده می‌کنند، اما در “ تاتوی دکوراتیو” به دلیل تزیینی بودن از رنگ‌های مختلف برای رنگ‌ آمیزی طرح بهره می‌برند.

تاتو در ایران مشابه روش‌های تاتو در جوامع غربی می‌باشد. سوزن الکتریکی، وسیله اصلی کار در تاتو کردن است. نوع رنگ مصرفی نیز بسیار مهم است. رنگ‌ها باید استاندارد، بهداشتی و سازگار با پوست بدن باشند. گاهی رنگ‌ های گیاهی به جای رنگ‌های شیمیایی استفاده می شوند که اغلب باعث حساسیت پوستی و ناراحتی شخص می شود و حساسیت به رنگ‌های گیاهی بیش از رنگ‌های شیمیایی گزارش شده است.

رنگ تاتو موقت یا دائم ؟

حتماْ تا به حال در رابطه با تاتوهای دائم و همچنین تاتوهای موقت و غیر دائمی شنیده‌اید. سؤال این است که آیا ممکن است رنگ تاتو وارد لایه‌های زیرین پوست بشود و امکان پاک شدن آن به صورت کامل و آن هم خود به خود و حتی بدون استفاده از دستگاه‌های ریموور تاتو، بعد از چند روز یا چند هفته و اصلاْ چند سال وجود داشته باشد؟

در تاتو به مفهوم تزریق رنگ تاتو به داخل پوست، این امکان وجود ندارد. و اگر هم جایی این مطلب را شنیده‌اید و اطمینال کامل را به شما داده‌اند، دروغ محض است. اما در کنار این روش تاتو یعنی تزریق به لایه‌های زیرین پوست هر چند سطحی، روش‌های دیگری نیز داریم که موقتی بودن در آن‌ها بیشتر صدق می‌کند.

از چه رنگ هایی در تاتو باید استفاده کرد ؟

 1. رنگ‌های پایه آب بیشتر مخصوص بدن هستن
 2. رنگ‌های پایه روغن مخصوص صورت

تفاوت رنگ‌های پایه آب و پایه روغن چیست؟

 • رنگ‌های پایه روغن رو وقتی روی پوست دست می‌کشیم حالت چرب دارد، ولی رنگ‌های پایه آب را روی پوست که می‌کشیم فوراْ خشک می‌شود.
 • رنگ‌های پایه آب وقتی داخل یک لیوان آب یک قطره می چکانیم توی لیوان پخش می‌شود، ولی رنگ‌های پایه روغن ته لیوان ته نشین می‌شود.
 • رنگ‌های پایه آب رقیق هستند و مثل آب هستند ولی رنگ‌های پایه روغن غلیظ‌تر هستند.
 • رنگ‌های پایه روغن وقتی یه مدت ثابت یه جا می‌مانند، روغن‌شان روی رنگ جمع می‌‌شود، که برای مصرف باید تکان‌شان داد تا ترکیب شوند ولی رنگ‌های پایه آب یکدست هستند.
 • رنگ‌های پایه روغن با گلیسیرین رقیق می‌شوند، و رنگ‌های پایه آب با آب مقطر.
 • رنگ‌های پایه آب معمولاً کمتر تغییر رنگ می‌دهند، و رنگ‌های پایه روغن بیشتر.
 • رنگ‌های پایه آب مخصوص بدن هستند، و رنگ‌های پایه روغن مخصوص صورت می‌باشند.
رنگ تاتو وگنر

توضیح انواع رنگ‌های تاتو وگنر 

رنگ تاتو وگنر Beige: اگر قصد ایجاد نقاشی مانند مناظر ساحل، صدف و هر چیزی که مرتبط با آن باشد را دارید، می‌بایست از این رنگ استفاده کنید.

رنگ تاتو وگنر Black: مناسب برای ایجاد خطوط ملایم روی پوست است. این رنگ کاملا سیاه و برای استفاده بعنوان طرح و طراحی سایه های خیره کننده مناسب است.

رنگ تاتو وگنر Brick red: قرمزی تیره و خیلی خوب روی پوست استفاده می‌شود. این رنگ را برای تیره‌تر شدن با مقداری رنگ مانند مشکی و برای روشن‌تر شدن با رنگ روشن مخلوط کنید.

رنگ تاتو وگنر Dark brown: که برای زیرسازی بکار می‌رود. در هنگام ترکیب با شیرشکلاتی خیره کننده می‌شود. این رنگ در هنگام ایجاد بافت‌های چوبی به شما تنی ملایم را می‌دهد.

رنگ تاتو وگنر Burgundy: قرمز عمیق که با دیگر رنگ‌های صورتی و قرمز مخلوط می‌شود. مناسب برای تاتوهای گل، خون, جواهر و کارتونی. این رنگ خیلی غنی و می‌تواند تقریبا در هر نوع کاری استفاده شود. این رنگ را با ارغوانی جهت ایجاد رنگی تیره‌تر مخلوط کنید.

رنگ تاتو وگنر Bronze: قهوه‌ای تیره مایل به قرمز که برای زیرسازی رنگ استفاده می‌شود. در هنگام ترکیب با شیرشکلاتی به نتایج جالبی می‌رسید و می‌توانید از آن برای بافت‌های چوبی, پوست درخت یا خز استفاده کنید.

رنگ تاتو وگنر Chocolate: قهوه‌ای مایل به قرمز تیره است که با تاتوی تصاویر خوب کار می‌کند. این رنگ در هنگام مخلوط با رنگ قرمز می‌تواند در وضعیت‌های مختلف زیادی استفاده شود. در هنگام ترکیب با رنگ‌های شیرشکلاتی و قرمز به نتایج جالبی می‌رسید.

رنگ تاتو وگنر Dark brown: رنگی عمقی که زیرسازی قوی برای رنگ‌های گرم و سایه‌های مختلفی بدون نیاز به مشکی ایجاد می‌کند. این رنگ در هنگام ترکیب با شیرشکلاتی، قرمز و نارنجی واقعا خوب است.

رنگ تاتو وگنر Forest brown: ضمینه‌ای از قهوه‌ای تیره که در ترکیب با دیگر رنگ‌های قرمز که به شما تن‌های خیره کننده‌ای هنگام استفاده روی پوست می‌دهد. برای ایجاد رنگ‌های عمقی با رنگ‌های سیاه خوب کار می‌کند.

رنگ تاتو وگنر Honey brown: روی صورت مشتری بدون این رنگ نمی‌توان کار کرد. می‌توانید این رنگ را بعنوان هایلایت استفاده کنید. این رنگ تیره و متضاد زرد است.

رنگ تاتو وگنر Light brown: رنگی عمقی که بعنوان زیرسازی قوی برای رنگ‌های گرم و جهت ترکیب سایه‌ها بدون نیاز به مشکی است.

رنگ تاتو وگنر Martini olive: بهمراه سبز روشن و زرد که می‌تواند هر گونه طرح زیتونی را ایجاد کنید. رنگی عالی و محبوب.

رنگ تاتو وگنر Medium brown: برای رنگ زیرسازی استفاده می‌شود. در هنگام ترکیب با شیرشکلاتی به رنگ خیره کننده‌ای می‌رسید و برای بافت‌های چوبی استفاده می‌شود.

رنگ تاتو وگنر Mustard: رنگی تیره زرد که روی تن پوست خیلی خوب کار می‌کند.

رنگ تاتو وگنر Olive: ایده‌آل برای موضوعات گل و طبیعت. برای رسیدن به رنگ آبی خیره کننده با آبی ترکیب کنید.

رنگ تاتو وگنر Orange: نارنجی با توجه به ترکیب با دیگر رنگ‌های تاتو در سبک‌های مختلفی ایجاد می‌شود. این رنگ خیلی خوب با سفید، زرد قناری و انبه‌ای ترکیب می‌شود.

رنگ تاتو وگنر Red: در تاتوهای سنتی و خون بخوبی کار می‌کند. این رنگ خیلی خوب با دیگر رنگ‌های قرمز مخلوط می‌شود.

رنگ تاتو وگنر Sausage: از خانواده صورتی است. اگر خواستار ایجاد گل, حس خورشید روی پوست هستید این رنگ مناسب است.

طریقه مصرف رنگ تاتو وگنر: قبل از مصرف خوب تکان دهید.

بهترین برند رنگ تاتو کدام است؟

رنگ‌های تاتو وگنر یکی از محصولات کمپانی وگنر می باشد که مانند تمامی محصولات و سایر رنگ های این کمپانی، یکی از باکیفیت‌ترین و بهترین رنگ‌ها در مقایسه با سایر کمپانی‌های تولید رنگ تاتو می‌باشد.

دلایل استفاده از رنگ تاتو وگنر

 • رنگ پذیری سریع
 • فاقد هرگونه حساسیت، التهاب و آلرژی‌های پوستی
 • ماندگاری بالا
 • ایمنی رنگ
 • تنوع رنگ بالا
 • کیفیت عالی
 • کاملا استاندارد

با استفاده از رنگ‌های تاتو وگنر روز به روز شاهد رضایت بیشتر مشتریان خود باشید.

آموزش ترکیب رنگ تاتو

اصلاحات ترکیب رنگ

رنگ اصلی: رنگی که با مخلوط کردن رنگ‌های دیگر نمی‌توان آن را ساخت.
رنگ فرعی: رنگی که از مخلوط کردن 2 رنگ اصلی بدست می‌آید.
رنگ ترکیبی: رنگی که از مخلوط کردن یک رنگ اصلی و یک رنگ فرعی بدست می‌آید.
رنگ: هر رنگ یا ترکیب رنگ
رنگ های مکمل: رنگ‌های مقابل یک‌دیگر در چرخه رنگ
رنگ پوست: رنگ غالب در زیر لایه بیرونی پوست (اپیدرم)

علاوه بر دانش طراحی ابرو و ابزار آن، درک صحیح از ترکیب رنگ تاتو نیز از مباحث پایه‌ی عمل های آرایش دائم همچون میکروبلیدینگ است.

رنگ تاتو موضوعی پیچیده بوده و آموزش تمام ریزه کاری‌های ترکیب رنگ تاتو در اینجا امکان پذیر نیست. با این حال، شما بتدریج به اهمیت دانستن اصول و مبانی رنگ و نحوه اصلاح و ترکیب رنگ تاتو پی خواهید برد. با اشراف به این مبحث خواهید توانست پیگمنت‌هایی که در هر عمل میکروبلیدینگ مورد استفاده قرار می‌دهید را بدرستی انتخاب، اصلاح و تصحیح کنید.

رنگ چیست؟

رنگ در واقع درک ما از مشخصه‌های کیفی مختلف نور است که از یک جسم تابیده شده یا بازتاب پیدا می‌کند. چگونگی ترکیب شدن رنگ‌ها با یک‌دیگر بستگی به این دارد که آیا نور آنها نوری است که تابیده می‌شود (افزایشی) یا نوری است که بازتاب می‌یابد (کاهشی).

در مبحث پیگمنت‌ها، جوهر و رنگ، باید از قوانین و اصولی که بر رنگ تفریقی حاکم هستند استفاده کرد.

برخی از رنگ‌ها نور را جذب و برخی دیگر آن را بازتاب می‌کنند. اگر هیچ رنگی کاسته یا تفریق نشود، در اینصورت جسم دقیقا به همان رنگی که نور بر آن تابیده شده یا سفید دیده می‌شود.

رنگ افزایشی

این نوع رنگ، درک ما از نوری است که یک جسم می‌تابد: برای مثال خورشید، لامپ، صفحه نمایش تلویزیون و غیره. چشم‌های ما سه رنگ اصلی (قرمز، سبز و آبی) را تشخیص می‌دهد، اگر غلظت و شدت آنها برابر باشد جسم برای ما سفید دیده می‌شود.

تمام رنگ‌های دیگری که ما می‌بینیم نتیجه تفاوت در میزان روشنی بین این 3 رنگ است. اگر مقدار هر رنگی در حالت حداکثر تنظیم شده باشد، ما آن را سفید می‌بینیم، و اگر قرمز، آبی و سبز 0 باشد، آن را سیاه می‌بینیم.

شاید متوجه شده باشید که رنگ‌های اصلی مدل رنگ افزایشی؛ یعنی قرمز، سبز و آبی با رنگ‌های اصلی که پیش از این می‌شناختید متفاوت است. علت اینست که برای مثال رنگ افزایشی به روش کاملا عکس در مخلوط کردن رنگ‌ها عمل می‌کند. هنگام مخلوط شدن نور، هرچه افزایش رنگ بیشتری داشته باشیم، نتیجه کار روشن‌تر می شود.

نور تفریقی

از آنجاییکه پوست و پیگمنت‌ها تنها نور را بازتاب می‌دهند و آن را تولید نمی‌کنند، در آرایش، ما باید با آن دسته از قوانین رنگی بازی کنیم که مربوط به بازتاب هستند.

اگر ما بدانیم که کدام یک از رنگ‌ها سه رنگ اصلی را مسدود می‌کنند، می‌توانیم با افزودن رنگ‌های پیگمنت هر رنگی را بسازیم. به طور سنتی، ما از ترکیب 3 رنگ اصلی (قرمز، زرد و آبی) برای رسیدن به این هدف استفاده می‌کنیم.

رنگ های اصلی

این‌ها 3 رنگی (قرمز، زرد و آبی) هستند که نمی‌توان با ترکیب کردن سایر رنگ‌ها آن‌ها را بدست آورد. ما می‌توانیم تمام رنگ‌های دیگر طیف را با ترکیب کردن این 3 رنگ اصلی بدست آوریم.

رنگ های فرعی و ترکیبی

رنگ‌های فرعی رنگ هایی هستند که از طریق مخلوط کردن 2 رنگ اصلی ایجاد می‌شوند.

رنگ‌های ترکیبی از ترکیب کردن یک رنگ اصلی با یک رنگ فرعی ایجاد می‌شود؛ و اگر ما آنها را در یک دایره کنار هم بچینیم، شکل حاصل چرخه رنگ نام دارد.

چرخه رنگ

در آرایش دائم استفاده ما از چرخه رنگ برای پیدا کردن رنگ متضاد (مکمل)، تعریف ویژگی‌های رنگ و نیز ایجاد روابط رنگی است.

از رنگ‌های مکمل می‌توان برای خنثی کردن یکدیگر بدون تیره تر یا روشن تر کردن آنها استفاده کرد. این کار برای ترکیب رنگ تاتو که ظاهر طبیعی دارند بسیار مفید است. برای مثال، اگر رنگ تاتو بیش از حد قرمز بود را مخلوط می‌کردید، با مراجعه به چرخه رنگ متوجه خواهید شد که با اضافه کردن کمی سبز می‌توانید قرمز را خنثی کنید. آنچه اغلب با نام رنگ‌های خنثی شناخته می‌شود، نتیجه ترکیب رنگ‌های مکمل است چرا که رنگ حاصل، اغلب خاکستری یا قهوه‌ای طبیعی و کدرتر است.

کمپانی وگنر با پیگمنتی عالی و کیفیت بالا و رعایت استانداردهای جهانی، محصول خود را با اطمینان کامل ضمانت کرده و همواره در جهت ارائه بهترین و با کیفیت‌ترین رنگ تاتو برای تاتو کاران و مطمئن‌ترین تجربه از انجام تاتو برای مشتریان، تلاش می‌کند.

رنگ‌های تاتو وگنر یکی از محصولات کمپانی وگنر می‌باشد که مانند تمامی محصولات و سایر رنگ‌های این کمپانی، یکی از باکیفیت‌ترین و بهترین رنگ‌ها در مقایسه با سایر کمپانی‌های تولید رنگ تاتو می‌باشد.

مشاوره آنلاین پزشکی

همین حالا تخصص مورد نظرت رو انتخاب کن و سوالت رو آنلاین از پزشکان متخصص بپرس! بیش از 1800 پزشک آنلاین آماده پاسخگویی به شما هستند.

جدیدترین‌ها

تصویر بنر
تصویر بنر

شاید به‌کارتون بیاد...!

پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفاً نام خود را وارد کنید